officefacility.pl

Office Facility

Czym trzeba się kierować, aby stworzyć dobry budynek biurowy?

Dodane przez użytkownika Michał · 18-05-22
Jak zaprojektować budynek biurowy

Dziś nowoczesne budynki biurowe to coś więcej niż tylko betonowe pudła. Są wyposażone w udogodnienia, które oferują pracownikom satysfakcjonujące środowisko pracy i dają firmom możliwość wzmocnienia kultury firmy. Podczas projektowania budynku biurowego ważne jest, aby znaleźć równowagę między funkcjonalnością a estetyką. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można z powodzeniem zaprojektować budynek biurowy, zachowując optymalną równowagę zarówno stylu, jak i funkcji. Praca w domu staje się coraz bardziej powszechna w dzisiejszym świecie. Jest to dobra wiadomość dla nowoczesnego budynku biurowego, ponieważ oznacza to, że będzie mniej ludzi zapychających windy każdego ranka, próbujących dostać się do swojego biurka przed terminem 9 rano. W tym wpisie damy Ci kilka przydatnych wskazówek, jak możesz zaprojektować budynek biurowy, który zaspokoi potrzeby pracowników pracujących w domu, jak również tych, którzy wolą przychodzić do biura każdego dnia.

Zaplanuj projekt budynku biurowego z myślą o potrzebach pracowników

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których powinieneś pamiętać projektując budynek biurowy są potrzeby Twoich pracowników. Jeśli chcesz przyciągnąć najlepsze talenty i zatrzymać obecnych pracowników, będziesz musiał zaoferować im korzystne środowisko pracy, które zaspokoi ich unikalne potrzeby zawodowe. Projektując budynek biurowy, weź pod uwagę następujące kwestie:

  • Jaki rodzaj pracy będzie wykonywany w budynku biurowym?
  • Czy Twoi pracownicy będą siedzieć przy biurkach cały dzień, czy będą na nogach prowadząc badania w różnych miejscach?
  • Gdzie obecnie znajdują się Twoi pracownicy?
  • Czy będą codziennie dojeżdżać do nowego biurowca?
  • Czy będą pracować też w domu?

Stwórz komfortowe środowisko pracy

Komfortowe środowisko pracy zaczyna się od temperatury. Cisco zaleca od 19 do 21 stopni celsjusza jako optymalną temperaturę dla pracowników biurowych. Jeśli możesz, powinieneś również starać się unikać ekstremalnie zimnej lub gorącej temperatury przez krótki okres czasu, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na morale pracowników. Dodatkowo, można stworzyć bardziej komfortowe środowisko pracy poprzez optymalizację warunków oświetleniowych w budynku biurowym. Jak dużo naturalnego światła otrzymuje Twój budynek biurowy? Jeśli jest go za mało, możesz rozważyć zainstalowanie świetlików. Czy okna Twojego budynku biurowego są odpowiednio izolowane? Jeśli nie, możesz dodać izolację, aby zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem. Jakiego typu żarówek używasz w swoim budynku biurowym? Żarówki LED są bardziej energooszczędne i mogą być zaprogramowane do zmiany oświetlenia w budynku biurowym w ciągu dnia.

Zainstaluj urządzenia grzewcze i chłodzące

Jednostki grzewcze i chłodzące są istotną częścią funkcjonalności budynku biurowego. Regulują one wewnętrzną temperaturę i utrzymują budynek w komfortowej temperaturze przez cały rok. Oprócz regulacji temperatury, urządzenia grzewcze i chłodzące zmniejszają również poziom wilgotności i poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach. Będziesz musiał współpracować z architektem, aby zdecydować, gdzie umieścić te jednostki w budynku biurowym. Prawdopodobnie będziesz chciał, aby filtry powietrza znajdowały się w HR, pokoju przerw i strefach przerw. Podczas projektowania budynku biurowego należy pamiętać, że urządzenia grzewcze i chłodzące nie tylko wpływają na temperaturę wewnątrz budynku. Wpływają one również na temperaturę na zewnątrz budynku poprzez zwiększanie lub zmniejszanie wilgotności powietrza. Jeśli więc zwiększysz temperaturę wewnątrz budynku biurowego w zimie, może być również konieczne jej obniżenie w miesiącach letnich.

Dodaj udogodnienia dla pracowników

Klasycznym przykładem udogodnienia w budynku biurowym jest ładna sala obiadowa. Inne udogodnienia, które możesz rozważyć to:

  • Obiekty fitness na miejscu
  • Pralnie - Sale szkoleniowe
  • Pokój przerw z przekąskami, kawą i innymi napojami (opcja zdrowych przekąsek to świetny sposób na promowanie zdrowej diety wśród pracowników).Pokój do drzemki

To tylko kilka przykładów tego, co można zawrzeć w budynku biurowym, aby promować zdrowe środowisko pracy.

officefacility.pl